неділя, 29 вересня 2019 р.

До дня Незалежності України в селі Динівці був проведнний фестиваль Радість Родин
На фестивалі була преставлена 
Книжкова виставка 
Україна в нас єдина ,бережи ії дитино.
Книжкова виставка
Моє рідне село Динівці
Також були розкладені рушнички ,вишиті сорочки.
З духовної скарбнички односельчан







Конкурс на кращу книжкову виставку до дня Незалежності
України 
 


Україна в нас єдина бережи ії дитино

Конститьуція - паспорт держави
Конституція України була прийнята Верховною Радою о 9:20 ранку 28 червня 1996 року. Депутати весь день і всю ніч працювали над проектом, залишаючись в сесійному залі без перерв.
1) Процес підготовки Конституції України затягнувся на шість років – з 1990 по 1996 рік. Прийняття документа гальмувалося протистояннями між президентом України та парламентом на фоні тривалої соціально-економічної кризи в країні.
2) Протягом 1990-1996 рр. було запропоновано 15 проектів Конституції України – від Конституційної комісії, політичних партій, науковців. Зокрема, комуністи пропонували зберегти назву УРСР, відновити радянську форму правління, обмежити права президента і увійти в новий Союз. А Крим міг би втратити статус автономії, якби була прийнята редакція Конгресу українських націоналістів.
3) Найбільш гострі дискусії точилися навколо питань розподілу повноважень між гілками влади, державної символіки, приватної власності, статусу Республіки Крим та російської мови.
4) За півроку до прийняття документа в російській газеті “Независимая газета” вийшов матеріал під назвою “Україна може отримати дуже хорошу Конституцію”, в якому московські експерти дуже позитивно відгукнулися про документ.
5) Активний період роботи над документом зайняв три місяці. У березні 1996 року проект документа був винесений на обговорення Конституційної комісії і рекомендований до розгляду Верховною радою. 2 квітня проект Конституції внесли до порядку денного засідань, а після двох місяців доопрацювання проект прийняли в першому читанні. При підготовці до другого читання в документ внесли близько шести тисяч поправок.
6) Засідання Верховної ради, на якому розглядався проєкт Основного Закону тривало цілу добу. 27 червня 1996 року парламент вирішив розглядати проект на одному засіданні без перерв. У результаті бурхливих дискусій за підсумками безперервної 24-годинної роботи депутатам вдалося узгодити всі положення документа. Голосування проводилося по кожній статті окремо і цілими розділами. Голосування за Конституцію України в цілому відбулося о 9:20 ранку 28 червня 1996 року.
7) “Є Конституція!”, – такі були перші слова голови Верховної ради Олександра Мороза після прийняття Конституції 315 голосами.
8) 21 червня 1996 року було прийнято доповнення Мороза про виключне право народу визначати і змінювати конституційний лад і про те, що це право не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.
9) Конституція України могла бути не прийнята 28 червня, бо напередодні історичного засідання парламенту Президент України видав указ про проведення всеукраїнського референдуму 25 вересня 1996 року про прийняття нової Конституції України. Однак після ухвалення Конституції цей указ був скасований.
10) Президент України Леонід Кучма не був присутній на доленосному засіданні парламенту, однак за кілька хвилин до остаточного прийняття депутатами Конституції прийшов до сесійної зали. Кучма у своєму короткому виступі назвав прийняття Конституції історичною подією.
11) Міжнародне співтовариство привітало ухвалення Конституції України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.


Літо в бібліотеці
Літо в біьліотеці це пора коли діти відпочивають ,і бібліотека для них є улюблене місце де вони проводять вільний час .Діти прикрасили дитячий відділ улюбленими фруктами та ягодами.Наші дітки молодці

130р від дня народження Панаса Мирного

Панас Якович Рудченко народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера повітового казначейства в місті Миргороді на Полтавщині. При хрещенні нарекли Афанасієм.
В цей день виповнюється 170 років з дня народження письменника, автора геніального роману "Хіба ревуть воли, як ясла повні?".
Популярні новини зараз

Погода на 8 жовтня: на українців чекає морозне сонце

Яке свято 8 жовтня: що потрібно обов'язково зробити в цей день

Путін йде у відставку, а Україні повернуть окуповані території: між Заходом і РФ готується пакт примирення

Найкращі анекдоти на понеділок 7 жовтня: насолоджуйтеся хорошим гумором

Показати ще
Ми розкажемо найцікавіші факти з життя письменника Панаса Мирного.
У 13 років майбутній класик української літератури закінчив освіту. Знання отримав в Гадяцькому повітовому училищі, яке славилося своїми викладачами. Був відмінником і не раз отримував грамоти. І вже у 14 років став писарем у повітовому суді Гадяча.
Панас Мирний належить до тих українських класиків пера, яким вдалося одночасно побудувати блискучу державну кар'єру та реалізувати себе у письменництві.
Свої твори Панас Якович складав ночами. При чому, багато з них були записані в бухгалтерських книгах. Хоча і паперу він використовував чимало. До речі, в одному з музеїв зберігається спеціальний ніж для розрізання паперових аркушів, який використовував письменник.
Панас Мирний та Іван Білик, 1881 рік.
Проте, багато творів Рудченко так і залишилися недописаними, оскільки весь час забирала робота чиновника, і на літературу його майже не залишалося.
Панас Мирний ніколи не вигадував історії. Він писав тільки про те, що сам пережив або про те, що йому розповіли.
Так цікаво, в романі "Повія" він списав образ дівчат, яких особисто знав. В юності Панас Мирний любив кількох дівчат-наймичок. Одна не зрозуміла його духовних поривів. Інша - проміняла його на солдата-москаля.
Перші твори Рудченко під псевдонімом Панас Мирний видавалися у Львові. Ніхто навіть не здогадувався, хто такий цей Мирний.
Коли в 1905 році в Полтаві почав виходити перший альманах українською мовою "Рідний край", Панас Якович із задоволенням взявся його редагувати. Але через два роки видання закрили через його демократичне спрямування.
У немилість до царського режиму письменник потрапив в 1914 році: він виступив зі статтею, якою висловив протест і глибоке обурення тим, що влада заборонила святкувати столітній ювілей Тараса Шевченка.
Почався розшук "політично підозрілих осіб". В будинку Рудченко також провели обшук. Завдяки псевдоніму він не був відомий, тому перевірку поліція провела не дуже ретельно.
На щастя, ніхто не додумався заглянути в ящик, що стояв у прихожій, призначений для зберігання сала. А саме там Панас Мирний ховав свої рукописи.



9 травня
До дня Пам*яті і Примирення 





Великодній кошик 
поповнився новими книжками





Година спілкування
 Сміх продовжує життя



Всеукраїнський тиждень Дитячого читання

З Книгою жити з добром дружити
Всеукраїнській тиждень дитячої книги.





 Читати це круто