Динiвецькa сiльськa бiблiотекa

Мудрим ніхто не родився, а з книжок навчився.

Сторінки

  • Динiвецька  ciльська Бiблiотека                   ...
  • Головна сторінка

субота, 28 квітня 2018 р.

До дня Чорнобильської трагедії

Екологічний вечір спомин

           Поріс чорнобилем Чорнобиль - бідою нашою поріс
 
Чорнобиль…Чорний біль нашої землі. Скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. 
  26 квітня 1986 року в Українській РСР, на Чорнобильській атомній електростанції, сталася масштабна аварія. Вибух, що відбувся на станції, дорівнював потужності 300-кратному об'єму атомних зарядів, які були скинуті на Хіросіму.
Причиною трагедії визнали помилку під час проведення експерименту.
Через неточності в розрахунках та через тиск керівництва, інженери фактично прогавили момент, коли процес вийшов з-під контролю. В результаті неконтрольованого розгону 4-го реактора — він вибухнув. Внаслідок вибуху та подальшої пожежі в атмосферу потрапили тонни смертельно отруйних речовин.
Після викиду утворилася велетенська радіоактивна хмара, яка накрила десятки країн світу. Найбільше, окрім України, постраждала Білорусь та кілька областей Росії. Влада СРСР намагалася приховати аварію не лише від світу, але і від власних громадян.
Жителям прилеглої до ЧАЕС Прип'яті дозволили евакуюватися лише через добу після аварії. Дорогоцінний час було втрачено, і десятки тисяч людей отримали опромінення важкими дозами радіації.
До 6-го травня зону евакуації розширили до 30-ти кілометрів. Активна фаза ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС тривала, аж до 1987 року, коли над четвертим енергоблоком почали зводити саркофаг. Число постраждалих від Чорнобильської аварії можна визначити лише приблизно: 600 тисяч ліквідаторів, які боролися із забрудненням, з яких померли 60 тисяч.
Мільйони людей отримали різноманітні дози радіації, що негативно позначилося не лише на їхньому здоров'ї, але і на майбутніх поколіннях.
До сьогодні 30-ти кілометрова зона навколо Чорнобиля залишається пусткою. 26 квітня — День пам'яті жертв Чорнобильської трагедії.
Виставка.реквієм 
Дзвони Чорнобиля душу   тривожать


    

Опубліковано Динівецька сільська бібліотека о 05:19 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest

вівторок, 24 квітня 2018 р.

Всесвітній день книги та авторського права т

Книга   незмірна  глибина

Читайте! Читайте! Читайте!
Читайте не поспішаючи, щоб не втратити
жодної краплі змісту книги.
Читайте! Нехай не буде жодного дня,
коли б ви не прочитали хоча б однієї
сторінки з нової книги!

К. Паустовський
У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.
ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Причиною вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков… Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.
Символічно день 23 квітня також був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де у День Святого Георга дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також прийнято було дарувати книгу близьким людям, тим, кого любиш.
Цього дня проводяться зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист книги, фестивалі читання, розпродаж книг тощо. Деякі країни з нагоди цієї дати видають одне з найпопулярніших видань і роздають його безкоштовно.
В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки. До речі, на батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом – безперервним читанням «Дон Кіхота». Читці змінюють один одного протягом 48 годин.
Кожного року за ініціативою ЮНЕСКО обирається Всесвітня столиця книги. Такими вже були Мадрид, Александрія, Нью-Делі, Антверпен, Монреаль, Турин, Богота, Амстердам, Бейрут, Любляна, Буенос-Айрес, Єреван. В 2013р. таїландська столиця Бангкок названа «очільником» світової книгоіндустрії тобто упродовж року вона вважатиметься Всесвітньою столицею книги. Вибір книжкових столиць – частина зусиль ЮНЕСКО з популяризації книг і читання.
Книга на сучасному етапі розвитку цивілізації залишається одним із найефективніших інструментів передачі інформації з усіх сфер людської діяльності. Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.
Щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!
Бажаємо нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення! Нехай придбана у цей день нова книжка стане її власнику справжнім другом і порадником на довгі літа.
Вислови про книгу
Книги – морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить. 

Іван Франко
Крапля довбає камінь не силою, а частим падінням, так людина стає вченою не силою, а частим читанням. Овідій
Навчайтесь і читайте. Читайте книжки серйозні. Життя зробить усе інше. Ф. Достоєвський
Завдання книги - полегшити, прискорити пізнання життя, а не замінити його. Корчак Я.
Книга - це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного. Рильський М.
Щоб підготувати людину духовно до самостійного життя, треба ввести її у світ книг. Сухомлинський В. О.
Хто полюбить книгу, той далеко піде у своєму розвитку. Книга рятує душу від здерев’яніння. Шевченко Т. Г.
Читання - це створення власних думок за допомогою думок інших людей. М.О. Рубакін
Вчасно прочитана книга - величезна удача. Вона здатна змінити життя, як не змінить її кращий друг або наставник. П.А. Павленко
Найкорисніші ті книги, які змушують читача доповнювати. А. Вольтер
Коли людина припиняє читати, вона перестає мислити. Дідро
Також і до нашої     бібліотеки заві тали діти та з великим задоволенням   читали       книжки 


                                                                    
Опубліковано Динівецька сільська бібліотека о 07:14 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest

вівторок, 10 квітня 2018 р.

Христос Воскрес.Воїстину Воскрес

Великодні святі моменти


Воскресіння Ісуса Христа – це подія, яка змінила розвиток та життя всього людства. Адже Син Божий своє смертю та воскресінням надав усім людям надію на вічне життя. Це символ перемоги над гріхами та над смертю.
Важливо, що для кожного з нас це було не просто ще одне з важливих християнських свят, а насамперед – глибоке розуміння важливості цієї події.

"Христос Воскрес! Воістину Воскрес!" - чуємо ми в цей день, але потрібно, щоб це були незвичні слова, а слова з глибини нашого серця.

У 2018 році православні християни відзначають свято Великодня 8 квітня. Пропонуємо дізнатися кілька цікавих фактів про це свято, які ви не знали.

Як визначається дата

Принцип, за яким визначається дата Великодня є наступним: спочатку визначають, коли наступить перша місячна повінь після дня весняного рівнодення. Перша неділя після повного місяця і буде Великодньою. Певний час церви жили у згоді, але 1054 року відбувся розкол християнства на західну і східну гілки. Пізніше, 1582 року папа Григорій ІІІ ввів новий календар, згідно з яким весна мала починатися на 13 днів раніше. За григоріанським календарем дата Великодня припадає між 22 березня і 25 квітня, відповідно за юліанським від 4 квітня до 8 травня.

Походження назви

Саме слово «пасха» походить з єврейської мови, де воно звучить як «песах», і перекладається як «вихід», «перехід». Понад 5 тисяч років тому євреї вирушили з єгипетського полону до Землі Обітованої. Вони йшли пустелею довгих 40 років, не одне покоління людей змінилося за цей час, жоден із тих, що народилися у неволі, не дійшли до свого нового дому. На згадку про визволення з рабства єврейський народ став святкувати Пасху. Згодом цим же словом почали називати ягня, яке заколювали на честь Пасхи.


Традиція фарбування яєць


Звичай розфарбовувати яйця не є тільки український. Цей звичай відомий усім європейським народам. Українці надали йому питомих рис, розфарбовуючи яйця звиклими в українській народній культурі орнаментами. Звичай розфарбовувати, а потім розбивати яйця символізує нове життя. Тобто, яким би гарним не було туземне життя, воно мусить відійти і дати місце новому життю. Розбивання свяченого яйця також символізує Воскресіння, яке чекає кожного християнина. Старе християнське передання пов'язує звичай розфарбовувати яйця зі св. Марією Магдалиною, яка проповідувала римському цісарю Тиберію про Христове воскресіння. Як приклад, свята взяла яйце, яке, хоч і гарне, мусить позбутися своє шкарлупки, щоб з нього вийшло курча, нове життя.


Найстаріша паска


В світі найстаріша паска була спечені у Страсну п’ятницю в 1821 році. Сімейну реліквію зберегла 91-річна уродженка Лондона Ненсі Тітман. Дивно, що паска не тільки не запліснявіла за стільки років, але і пахне як свіжа. Більш того, на ній чітко збереглося зображення хреста, який зробив пекар під час випічки. Паску дуже дбайливо зберігають, виділивши їй місце у спеціальній коробочці.  Знавці вражені настільки дивовижною здатністю паски не псуватися стільки років.

Найбільша писанка

На території Канади, в містечку Вегревілль, розташованому на схід від Едмонтона, знаходиться найбільше в світі пасхальне яйце. Його довжина становить 8 м, а ширина – 5 м. Ця «писанка» вагою близько 2270 кг зроблена з уламків літаків. Виготовили цей пам’ятник на згадку про тих українців, що першими приїхали до Канади.
Виставка вернісаж Христос Воскрес 
Опубліковано Динівецька сільська бібліотека о 12:27 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest

четвер, 5 квітня 2018 р.

День сміху

День сміху – 1 квітня – свято унікальне. Існує декілька версій виникнення цього свята.
Вже близько двох тисяч років назад в древньому Римі святкували День Дурнів, що мав схожість з нинішнім днем Сміху. Цього дня всі римляни влаштовували всілякі розіграші. Правда день цей відмічали в середині лютого.
У древній Індії 31 березня відмічали День жартів. Зате древні ірландці влаштовували розіграші і жартували саме 1 квітня. За однією з версій деякі народи відзначали 1 квітня як день весняного рівнодення, що символізувало початок Нового року. І цього дня було прийнято влаштовувати веселі витівки.
У Шотландії 1 квітня називають днем Зозулі і відзначають дві доби. Обдуреного першого квітня називають «роззявою». Другий день називається день Хвоста.
20 березня 2003 року почалася операція американських військ в Іраку. 1 квітня Посол Іраку в Росії Аббас Халаф Кунфуд скликав прес-конференцію і зачитав журналістам нібито тільки що отриману новину від Рейтерс: «Американці помилково уразили британські війська ядерною ракетою. Загинуло семеро». І через декілька секунд в повній тиші заявив шокованій аудиторії: «З першим квітня!».
Першого числа квітня помер король Греції Георг III. Але греки не повірили повідомленням газет. Вони подумали, що це був розіграш.
Перше квітня — цей День не внесений ні до якого календаря всенародних свят і знаменних дат, але його можна віднести до міжнародного, оскільки він наголошується і в Україні, і в Скандинавії, і в Англії, і в Германії, і у Франції, і навіть на Сході.
Англієць Горацій де Вір Коул прославився як знаменитий жартівник. Одним з кращих його жартів стала роздача квитків в театрі. Роздавши строго певні місця лисим чоловікам, він добився того, що разом ці лисі черепи з балкона читалися як непристойне слово.
У 2003 році Прагу заполонили рекламні оголошення про відкриття нового супермаркету «Чеська мрія» з рекордно низькими цінами. На відкриття зібралися більше 3000 чоловік. Після урочистого перерізання стрічки натовп спрямувався всередину, але виявилось, що перед ними був просто величезний плоский плакат посеред поля. Всю цю акцію влаштували два студенти режисерського факультету, знявши фільм про дані події.
Також і клуб Умілі ручкі приготували невеличкі сувеніри до дня сміху 

Опубліковано Динівецька сільська бібліотека о 13:12 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest
Новіші публікації Старіші публікації Головна сторінка
Підписатися на: Дописи (Atom)

Архів блогу

  • ►  2019 (20)
    • ►  жовтня (2)
    • ►  вересня (9)
    • ►  березня (3)
    • ►  лютого (2)
    • ►  січня (4)
  • ▼  2018 (35)
    • ►  листопада (1)
    • ►  жовтня (1)
    • ►  вересня (2)
    • ►  серпня (3)
    • ►  липня (1)
    • ►  червня (1)
    • ►  травня (4)
    • ▼  квітня (4)
      • До дня Чорнобильської трагедії
      • Всесвітній день книги та авторського права ...
      • Христос Воскрес.Воїстину Воскрес
      • День сміху
    • ►  березня (6)
    • ►  лютого (6)
    • ►  січня (6)
  • ►  2017 (7)
    • ►  грудня (3)
    • ►  листопада (4)
Тема "Прості шаблони". На платформі Blogger.